Çair, arrestohen dy nxënës-therën me thik 16 vjeçarin - Bota Sot
Çair, arrestohen dy nxënës-therën me thik 16 vjeçarin

Kronikë e zezë

Çair, arrestohen dy nxënës-therën me thik 16 vjeçarin

Më: 4 mars 2018 Në ora: 16:41
ilustrim

Policia ka kapur dy nxënës të shkollës “Cvetan Dimov” si të dyshuar për therjen e një nxënësi 16-vjeçar në autobusin me numër 57. Personi i tretë që ka marrë pjesë në therje është në arrati dhe policia për të ka lëshuar fletëarrest.

Policia në mënyre kategorike mohoi se pas sulmit qëndron ekipi i tifozëve Shvercerat. Drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Llazo Vellkovski tha as motivet kanë qenë banale, grindje duke hyrë dhe zbritur në autobus. Fëmija i therrur tashmë është jashtë rrezikut për jetë.

Raportohet jozyrtarisht se grindja mes fëmijëve dhe një personi tjetër më të rritur ka filluar në autobus dhe ka vazhduar në stacionin e autobusit në qendër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat