Konfiskohet një armë në aheng në Mitrovicë - Bota Sot
Konfiskohet një armë në aheng në Mitrovicë

Kronikë e zezë

Konfiskohet një armë në aheng në Mitrovicë

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 14:06
Ilustrim

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:50, Policia në Mitrovicë ka pranuar informatën për të shtëna me armë zjarri në rrugën “Dëshmorët e Kombit”.

Njësitë policore në kuadër të stacionit policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, janë angazhuar dhe kanë lokalizuar vendin, ku edhe kanë kontaktuar personin F. I. 29 vjeçar, i cili ka pranuar se ka shtënë me armë për çështje gëzimi.

Sipas kumtesës, në këtë lokacion është konfiskuar një pistoletë EKOLL Special 9 mm dhe një karikator i zbrazur.

 Po ashtu është arrestuar i dyshuari F. I. 29 vjeçar, i cili dyshohet se ka përdorur armën, ku pas procedurave intervistuese, me urdhër të prokurorit të Shtetit, i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti po hetohet për vepër penale ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera