Policia arreston tetë persona në Pejë për posedim të narkotikëve - Bota Sot
Policia arreston tetë persona në Pejë për posedim të narkotikëve

Kronikë e zezë

Policia arreston tetë persona në Pejë për posedim të narkotikëve

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Në vazhdën e luftimit të dukurive negative, Policia e Kosovës ka arrestuar 8 persona në qytetin e Pejës për posedim të autorizuar të narkotikëve.

Arrestimi i këtyre personave është bërë në raste të ndara gjatë dy ditëve të kaluara.

“Pejë 16.08.2018 – 21:20. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K-Shqiptar pasi që tek të njëjtit gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një qese me substancë narkotike e llojit Marihuanë pesha 1.7 gram. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Pejë 17.08.2018 – 01:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi tek i njëjti gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një qese me substancë narkotike e llojit Marihuanë pesha 21.6 gram. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Pejë 17.08.2018 – 02:20.Është arrestuar një i dyshuar mashkull K-Shqiptar pasi që tek i njëjti gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit Marihuanë pesha 2.2 gram. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Pejë 17.08.2018 – 02:00.Është arrestuar një i dyshuar mashkull K-Shqiptar pasi që tek i njëjti gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit Marihuanë pesha 1.2 gram. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Pejë 16.08.2018 – 22:40.Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar pasi që tek të njëjti gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit Marihuanë pesha 2.1 gram. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”, njofton policia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...