Tentuan të plaçkitin dyqanin, arrestohen të miturit - Bota Sot
Tentuan të plaçkitin dyqanin, arrestohen të miturit

Kronikë e zezë

Tentuan të plaçkitin dyqanin, arrestohen të miturit

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 10:35
Foto ilustrim

Policia e Kosovës në Ferizaj ka arrestuar dy të dyshuar të moshës së mitur të cilët kanë pranuar se më 6 shtator kanë tentuar ta plaçkitin një dyqan në rrugën “Gjon Serreqi”.

Është konfiskuar edhe arma e zjarrit e përdorur në këtë rast me një karikator pa fishek. Dy të dyshuarit  pas  intervistimit  në prani të kujdestarit dhe  avokatëve mbrojtës, me vendimin e prokurorit, njëri dërgohet 24 orë në qendrën e mbajtjes kurse tjetri lirohet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat