Vidhet arka e një dyqani në Pejë, arrestohet i dyshuari pas dy ditëve - Bota Sot
Vidhet arka e një dyqani në Pejë, arrestohet i dyshuari pas dy ditëve

Kronikë e zezë

Vidhet arka e një dyqani në Pejë, arrestohet i dyshuari pas dy ditëve

Më: 9 dhjetor 2018 Në ora: 15:08
Foto ilustrim

Në rrugën “Besnik Lajqi” në Pejë, më 6 dhjetor pas mesnate, një i dyshuar kishte depërtuar me forcë në një lokal dhe kishte vjedhur arkën.

Me 8 dhjetor, Policia kishte arritur ta arrestonte të dyshuarin.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Policia e ka konsideruar si vjedhje të rëndë.

“Me 08.12.2018 është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti me datën e cekur, kishte depërtuar me forcë në lokalin e viktimës mashkull K/Shqiptar dhe kishte vjedhur arkën. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat