Në Kumanovë dështon tubimi i Aleancës dhe Alternativës

Kumanova

Në Kumanovë dështon tubimi i Aleancës dhe Alternativës

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 07:32
Foto ilustrim

Ka dështuar tubimi i sotëm i Aleancës dhe Alternativës në qytetin e Kumanovës ku duhej të prezantohej lista e kandidatëve për këshilltar nga ky koalicion.

Sioas sondazheve të fundit, lista e këshilltarëve e koalicionit opozitar Aleanca dhe Alternativa në Kumanovë gëzon vetëm 2.3% besim të qytetarëve shqiptar.

Ky dështim i sotëm ka të bëjë me faktin se Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, shqiptarëve të Kumanovës ua kërkojnë votën që të zgjidhet kryetar komune, ish branitelli i luftës së 2001, Toni Mihajllovski i partisë së tyre si motër VMRO-DPMNE.

Shqiptarët e Kumanovës sonte i mbajtën leksion për shqiptarizëm Selës dhe Gashit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat