Pacolli takohet me Koordinatoren e re të Ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë Richardson - Bota Sot
Pacolli takohet me Koordinatoren e re të Ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë Richardson

Lajme

Pacolli takohet me Koordinatoren e re të Ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë Richardson

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 17:02
Fota nga vendi i ngjarjes

Me këtë rast, kryediplomati kosovar, Pacolli, i ka shprehur mirëseardhje dhe e ka uruar Richardson për emërimin në detyrën e re në Kosovë, e cila filloi punën në fillim të këtij viti.

Në vazhdim të takimit të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar mbi bashkëpunimin në mes Republikës së Kosovës dhe Organizatës së Kombeve të Bashkuara, nëpërmjet programeve zhvillimore në nivelin nacional, të cilat janë në përputhje me objektivat e Agjendës 2030 për Zhvillim të Qëndrueshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat