Vuçiq nuk heq dorë nga kushti: Dialogu pas taksës - Bota Sot
Vuçiq nuk heq dorë nga kushti: Dialogu pas taksës

Lajme

Vuçiq nuk heq dorë nga kushti: Dialogu pas taksës

Më: 14 mars 2019 Në ora: 17:18
Foto nga takimi

Në një bisedë me drejtorin politik të Zyrës së Jashtme për çështje politike, Richard Moor, Vuçiq tha se Serbia do të jetë menjëherë e gatshme të rifillojë bisedimet me Prishtinën pas heqjes së këtyre taksave.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur disa herë se heqja e taksës do të ndodhë vetëm pasi Serbia të njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...