Moti për pesë ditët e ardhshme - Bota Sot
Moti për pesë ditët e ardhshme

Lajme

Moti për pesë ditët e ardhshme

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 23:54
Ilustrim

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit, vendi ynë do të karakterizohet me mot me diell dhe vranësira të dendura.

Gjysma e parë e javës së ardhshme do të jetë kryesisht me mot të paqëndrueshëm, vranësira dhe intervale kohore me diell.

Vranësirat gjatë ditës do të zhvendosen në stade të ndryshme të troposferës, duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Reshjet nëpër territoret e caktuara, kryesisht në veriperëndim të Dukagjinit, do të jenë në formë stuhish.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri 17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24 deri 32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1 deri 9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat