Bërnabiq: S’ka zgjidhje për Kosovën pa e bërë këtë gjë - Bota Sot
Bërnabiq: S’ka zgjidhje për Kosovën pa e bërë këtë gjë

Lajme

Bërnabiq: S’ka zgjidhje për Kosovën pa e bërë këtë gjë

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 09:42
Ana Bërnabiq

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq tha se një zgjidhje kompromisi është e vetmja zgjidhje e mundshme për çështjen e Kosovës.

Sipas saj, kjo zgjidhje do t’iu jepte të dy palëve një të ardhme më të qëndrueshme, më të lumtur, paqe dhe prosperitet afatgjatë.

Bërnabiq tha për Blicin serb se zgjidhja për problemin e Kosovës duhet të jetë pikërisht ajo që siç tha kryeministrja serbe thekson gjithmonë presidenti Aleksandar Vuçiq, që është se të dyja palët humbasin diçka, por edhe fitojnë diçka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...