Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së - Bota Sot
Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Lajme

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 13:47
Ardita Sylejmani-Bllaca

Të dielën, në orën 16, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca.

Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes. Nesër mbahet edhe një ceremoni komemorative në RTK.

Ardita Sylejmani-Bllaca ka punuar prej dhjetë vitesh në Televizionin Publik. Ajo kishte përfunduar studimet themelore në Departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës ku ishte ku i vazhduar edhe studimet në nivelin master.

Ka raportuar në fushën e drejtësisë dhe sigurisë ndërsa ka realizuar qindra intervista me personalitete vendore e ndërkombëtare, shkruan RTK.

Pas vetes ka lënë tre fëmijë përfshirë edhe fëmijën e porsalindur.

Ajo vdiq pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë procesit të lindjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...