FSK gjen trupin e pajetë të Besnik Osmanit nga Presheva - Bota Sot
FSK gjen trupin e pajetë të Besnik Osmanit nga Presheva

Lajme

FSK gjen trupin e pajetë të Besnik Osmanit nga Presheva

Më: 4 maj 2020 Në ora: 17:12
Pamje nga vendi i ngjarjes

Njësiti i Kërkim Shpëtimit të FSK-së mbështetë Policinë e Kosovës për nxjerrjen e një trupi të pajetë

Njësiti i Kërkim Shpëtimit malor i Gardës Kombëtare të FSK-së sot ka kryer një operacion të kërkimit dhe nxjerrjes së trupit të pajetë të qytetarit B.O. të zhdukur disa javë më parë.

Pavarësisht terrenit të papërshtatshëm dhe të vështirë malor, sot rreth orës 13:00 në afërsi të lumit Llapushnicë në mes të fshatrave Llofcë dhe Burincë të Komunës së Gjilanit, njësiti i kërkim shpëtimit të FSK-së në bashkëpunim me Policinë e Kosovës arriti të bëjë tërheqjen e trupit të pajetë.

Image


Trupi i pa jetë pas tërheqjes i’u dorëzua mjekësisë ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat