Pamje të rënda: Video e filmuar nga ushtarët serbë tregon masakrën që ua bënin boshnjakëve

Lajme

Pamje të rënda: Video e filmuar nga ushtarët serbë tregon masakrën që ua bënin boshnjakëve

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 21:29
Pamje nga video

Një video e incizuar nga vet ushtarët serbë, ka filluar të shpërndahet nëpër rrjetet sociale në masë të madhe.

Kjo video e publikuar tregon terrorin e ushtruar nga forcat serbe kundër boshnjakëve të pa armatosur, ndonëse nuk dihet burimi origjinal i videos.

Në këtë video shfaqen pamje të rënda dhe eksplicite, ku ushtarët serbë pushkatojnë viktima boshnjake.

Në anën tjetër, në Kosovë ende janë rreth 1,647 të pagjetur që nga 1999-a. Kohëve të fundit kanë filluar të zbulohen varresa masive nëpër Serbi.

E fundit është zbuluar në afërsi të Rashkës, për të cilën dyshohet se mbi trupa është ndërtuar një minierë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat