Ballkani pëfshihet nga moti i keq - Bota Sot
Ballkani pëfshihet nga moti i keq

Lajme

Ballkani pëfshihet nga moti i keq

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 08:15
Foto ilustrim

Krahas Shqipërisë, i gjithë Ballkani është nën darën e motit të keq.

Disa pjesë të Kroacisë e Bosnje Herzegovinës janë mbuluar nga dëbora, ndërsa në Malin e Zi u shpall alarm i kuq po për shkak të borës.

Në territorin kroat u ndalua qarkullimi për kamionët me rimorkio në brendësi të Dalmacisë, Rijekës, Istrës e anasjelltas.

Edhe Serbia është goditur nga moti keq me shira të rrëmbyer dhe erëra të forta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...