Monografi e krenarisë kombëtare - Bota Sot
Monografi e krenarisë kombëtare

Libra

Monografi e krenarisë kombëtare

Nga: Sadri Rexhepi Më: 6 korrik 2019 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Sot është promovuar monografia me titull SHABAN SHALA MËSUES,  VEPRIMTAR, POET DHE HERO I SHQIPËRISË  ETNIKE  i autorit dhe studiuesit Prof.Dr.Sadri Rexhepi, e veç pjesëmarrësve  tjerë ishin edhe shumë studiues me renome evropiane si Prof.Dr. Shefki Sejdiu e ku ishin edhe Prof.Dr. Musa Limani, Prof.Dr.Rifat Blaku, Prof. Dr.Haki Kosumi, Prof.Mr.Hamdi Gërvalla, Prof. Mr.Sali Saliuhu dhe Gjeneral Arif Muqolli komandant i njërës nga Brigadat 152 të UCK-së që mbante me krenari emrin e Shaban Shalës.

Referuesit e sipërcekur pasi përshëndeten të pranishmit dhe mysafirët e nderuar përgezuan studiuesin  Prof.Dr. Sadri Rexhepi për përgatitjen e kësaj monografie të shkëlqyer, kushtuar  jetës dhe veprës madhore si dhe qëndresen heroike të Shaban Shalës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat