Monografi e krenarisë kombëtare - Bota Sot
Monografi e krenarisë kombëtare

Libra

Monografi e krenarisë kombëtare

Nga: Sadri Rexhepi Më: 6 korrik 2019 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Sot është promovuar monografia me titull SHABAN SHALA MËSUES,  VEPRIMTAR, POET DHE HERO I SHQIPËRISË  ETNIKE  i autorit dhe studiuesit Prof.Dr.Sadri Rexhepi, e veç pjesëmarrësve  tjerë ishin edhe shumë studiues me renome evropiane si Prof.Dr. Shefki Sejdiu e ku ishin edhe Prof.Dr. Musa Limani, Prof.Dr.Rifat Blaku, Prof. Dr.Haki Kosumi, Prof.Mr.Hamdi Gërvalla, Prof. Mr.Sali Saliuhu dhe Gjeneral Arif Muqolli komandant i njërës nga Brigadat 152 të UCK-së që mbante me krenari emrin e Shaban Shalës.

Referuesit e sipërcekur pasi përshëndeten të pranishmit dhe mysafirët e nderuar përgezuan studiuesin  Prof.Dr. Sadri Rexhepi për përgatitjen e kësaj monografie të shkëlqyer, kushtuar  jetës dhe veprës madhore si dhe qëndresen heroike të Shaban Shalës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...