Sakrifica për të arsimuar fëmijët, i fusin në thasë për të kaluar lumin - Bota Sot
Sakrifica për të arsimuar fëmijët, i fusin në thasë për të kaluar lumin

Libra

Sakrifica për të arsimuar fëmijët, i fusin në thasë për të kaluar lumin

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 15:02
Foto

Banorët e fshatit Huoi Ha, në krahinën e Dien Bien në Vietnam jetojnë në varfëri ekstreme dhe e dinë se e vetmja mënyrë për të dalë nga kjo gjendje është të shkosh në shkollë.

Ata bëjnë gjithçka  për të ndjekur mësimet, pavarësisht nga kostoja.

Dhe fëmijët në këtë fshat futen në qese plastike dhe tërhiqen nga prindërit përmes një lumi të rrezikshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...