Promovohet libri “Aftesitë Bjeshkatare: Shkolla Verore”

Libra

Promovohet libri “Aftesitë Bjeshkatare: Shkolla Verore”

Më: 13 tetor 2020 Në ora: 06:05
Ilustrim

Sot në Biblioteken Kombëtare “Pjeter Bogdani“,  Federata Bjeshkatare Alpiniste e Kosovës do të promovojë librin “Aftesitë Bjeshkatare: Shkolla Verore” i shqipëruar nga Prof. Teuta Bicaj dhe Abdurahim Abdushi.

Libri në fjalë është vepër e krijuar nga Federata Ndërkombëtare e Bjeshkatarisë dhe Alpinizmit (UIAA) në bashkëpunim me Fondacionin Petzl.

Sjellja e këtij librit te lexuesi shqiptar, është një hap i madh drejt edukimit, përparimit dhe zhvillimit të bjeshkatarisë dhe alpinizmit të mirëfilltë në mesin e komunitetin bjeshkatar dhe alpinist.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat