Fragment nga “Dashuria kuantike e filanit”

Libra

Fragment nga “Dashuria kuantike e filanit”

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 23:30
Adem Demaçi

Fragment nga “Dashuria kuantike e filanit” e Adem Demaçit

Gjysmën e natës e kalova me ecejake, por jo tash duke kënduar këngën e mjerë “Moj hapsane”, por këngën “Dal- ngadalë po vjen behari”…

Kur lodhesha sa nuk më mbanin dot këmbët, shtrihesha mbi dërrasat e trapazanit dhe bëja gjumë derisa më zgjonin dridhmat e pakontrolluara të zemrës e të trupit nga të ftohtët…

Natën e kalova, copa-copa, një rend ecejake, një rend kllapa mbi trapazan, një rend dridhma të shfrenuara nga të ftohtët. Kështu, deri në mëngjes…  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat