Disa këshilla për të mbajtur një burrë gjithmonë të dashuruar - Bota Sot
Disa këshilla për të mbajtur një burrë gjithmonë të dashuruar

Life style

Disa këshilla për të mbajtur një burrë gjithmonë të dashuruar

Më: 7 janar 2019 Në ora: 16:08
Ilustrim

Në shumë çifte pritet që vetëm burri ta pushtojë gruan çdo ditë dhe ta mbajë atë në dashuri, por realiteti është se gratë duhet të bëjnë gjithashtu një përpjekje për ta mbajtur një burrë të dashuruar.

Ekzistojnë disa këshilla që ne i rekomandojmë në këtë artikull, të cilat jo vetëm që duhet t’i lexoni, por duhet të përpiqeni t’i praktikoni dhe do të shihni përfitimet që do të marrë marrëdhënia juaj në një mënyrë të pabesueshme.

Dëshiron komplimentet tuaja

Një mashkull kurrë nuk do të vijë dhe do t’ju thotë se do i pëlqente t’i bënit atij komplimente për pamjen e tij, mënyrën se si ai është, ose mënyrën se si ai vepron në punë, por ai vdes për t’i dëgjuar ato nga ju.

Ai dëshiron që ju të kërkoni këshillën e tij

Gjëja që meshkujt duan më shumë është që të dinë se partneri i tyre ka nevojë për mendimin e tij për të zgjidhur një situatë.

Ai dëshiron kujdesin tuaj

Unë do të guxoja të thoja se duhet të ketë shumë pak burra në botë të cilët kërkojnë një grua që t’u japë dashuri, përqafime, puthje, përkëdhelje të flokëve, masazhe 5 minuta.

Ai dëshiron të ndjehet i dëshiruar

Po, partneri juaj do të shoh dhe të ndjejë se ndiheni fizikisht të tërhequr nga ai.

Ai dëshiron admirimin tuaj

Ai do të dijë se dashuria e jetës së tij e admiron atë, që ajo i çmon rezultatet e tij (sado të vogla mund të duken). Kur një mashkull është i  dashuruar, ai dëshiron të jetë krenaria e asaj gruaje.

Ai dëshiron që ju të lini veten t’ju mbrojë

Ndonjëherë përpiqemi të bëjmë gjithçka vetë (sidomos nëse je një grua e pavarur) pa u dhënë atyre mundësinë për t’u kujdesur për ato gjëra që i bëjnë ata të ndjehen si mashkulli yt.

Ai dëshiron mbështetjen tuaj

Duke ditur se do të jeni atje në kohë të mira dhe të këqija është diçka që partneri juaj kurrë nuk do t’jua kërkojë, por duhet ta dini (dhe ta ndjeni).

Ai dëshiron të shijoni intimitetin

Intimiteti për burrat nuk është vetëm pjesa fizike. Intimiteti ju jep mundësinë për t’u lidhur në një mënyrë fizike dhe emocionale. Ai dëshiron që ju ta pëlqeni, dhe jo se është një tjetër përgjegjësi në marrëdhëniet.

Ai dëshiron që ju të vlerësoni gjërat e vogla

Vlerësoni mundësinë që keni një mashkull që ju do dhe vlerësoni atë që është e drejtë për ju.

Që t’i kuptoni dallimet e tyre

Dita kur gratë do të ndalen së krahasuari meshkujt do të jenë më të lumtur. Kuptoni se ata nuk janë të gjitha njësoj dhe vlerësoni dallimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...