Tre shenjat e Horoskopit, që shquhen për intuitën - Bota Sot
Tre shenjat e Horoskopit, që shquhen për intuitën

Life style

Tre shenjat e Horoskopit, që shquhen për intuitën

Më: 17 prill 2019 Në ora: 17:19
Ilustrim

Megjithatë, ka 3 shenja të zodiakut që kanë një intuitë të tillë që duket se janë telepatik. Le t’i zbulojmë së bashku:

Vendi i tretë – Akrepi

Akrepi është një nga shenjat më mistike të zodiakut dhe ka aftësi të veçanta. Ai arrin të kapë thelbin e vërtetë të çdo personi. Në të njëjtën kohë, ai përjeton një betejë të brendshme midis së mirës dhe së keqes dhe vazhdimisht e përpin atë. Në shikim të parë, paradoksalisht, Akrepi di të kapë llojin e bashkëbiseduesit që është përpara, por nuk mund ta kuptojë veten. Ai menjëherë zbulon qëllimet e këqija të të tjerëve dhe, nëse dikush përpiqet ta befasojë atë negativisht, ai nuk kursen asnjë sharje dhe fjalë të ashpra.

Vendi i 2 – Shigjetari

Shigjetari lind me një intuitë të shënuar, por kjo dhuratë zvogëlohet. Por sapo kjo shenjë të kthehet në elementin e saj, ai fiton aftësi të vërtetë telepatike. Shigjetari mund të realizojë ose jo materializimin e mendimeve të tij më të pashpjegueshme dhe spontane, dhe ai habitet kur ndodh. Ndonjëherë, ai as nuk duhet të flasë për t’u kuptuar nga bashkëbiseduesi i tij. Ata të lindur nën këtë shenjë mund të transmetojnë mendime dhe dëshira në largësi vetëm përmes syve dhe shprehjeve të fytyrës.

Vendi i parë – Peshqit

Me ndihmën e intuitës së tyre të zjarrtë, Peshqit lexojnë në mendjen dhe zemrën e të tjerëve. Kjo dhuratë punon veçanërisht në prani të miqve dhe familjes. Kjo shenjë mund të duket pak e largët nga realiteti, por e bën këtë për të vëzhguar me kujdes rrethinën e saj. Kur flasim me Peshqit, marrim përshtypjen se ata lexojnë brenda nesh – dhe kjo është e drejtë. Ata kapin emocione, i kuptojnë problemet sikur të ishin vetë. Por për ta, sesa për një dhuratë, është një mallkim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat