Pirja e kafesë mund të ndihmojë në humbje peshe dhe djegie të kalorive - Bota Sot
Pirja e kafesë mund të ndihmojë në humbje peshe dhe djegie të kalorive

Life style

Pirja e kafesë mund të ndihmojë në humbje peshe dhe djegie të kalorive

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 09:27
Ilustrim

Mësoni më shumë për dobitë e kafesë.

Konsumuesit e kafesë mund të humbin peshë dukë pirë atë, kjo sipas një studimi të riku thuhet se një filxhan kafe ndihmon trupin në humbje peshe.

Hulumtuesit e Universitetit te Nottingham, kanë gjetur se pesha e tepërt mund të humbet kur pjesëmarrësit kanë pirë nga një filxhan kafë për cdo ditë.

Përderisa këta hulumtues kanë gjetur këtë fakt, ata tash janë duke punuar se çka specifikisht në përberje të kafesë ndikon që të ndihmojë në këtë aspekt.

Ky nuk është hulumtimi i vetëm kur tregojnë këtë fakt, hulumtuesit e Gazetës së Fiziologjisë së aplikuar, po ashtu kanë publikuar se të pini 400mg kafeinë mund të jetë e dobishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...