Herët apo vonë, në jetë çdo gjë kthehet. Si e mira ashtu dhe e keqja - Bota Sot
Herët apo vonë, në jetë çdo gjë kthehet. Si e mira ashtu dhe e keqja

Life style

Herët apo vonë, në jetë çdo gjë kthehet. Si e mira ashtu dhe e keqja

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 19:07
Ilustrim

Mirësia është shprehja e dashurisë dhe bazuar në këtë mënyrë specifike të sjelljes ne duhet të vendosim mënyrën tonë të jetesës, të shohim botën. Çdo gjë që bëjmë duhet të bazohet në një esencë të mirë dhe të drejtë.

Herët apo vonë, në jetë çdo gjë kthehet. Si e mira ashtu dhe e keqja. Gjithmonë kështu ka qenë dhe do të jetë. Mënyra jonë e sjelljes është e lidhur ngushtë me sasinë e dashurisë që kemi arritur të kemi përreth nesh, bazuar në këtë ndjenjë shumë të rëndësishme është themeluar masa e mirësisë dhe e dritës që mund të shfaqim. Idealja do të jetë, që nëpërmjet burimeve që kemi në dispozicion, të jemi në gjendje të pastrojmë gjithçka që nuk na bën të ndihemi mirë.

Mundohuni të mendoni për atë që ju pengon të doni veten, të kujdeseni plotësisht për të? Çfarë ju bllokon?

Ju keni lindur për të jetuar në harmoni me Universin, i cili ka lindur dhe mbaron me ju. Në fakt, çdo person është një univers individual. Pra, kushtojini vëmendje. Falni veten dhe lëreni të jetë përgjegjëse për zgjedhjet tuaja. Lëshoni më shumë dritë dhe më shumë fuqi. Errësira dhe hijet e grumbulluara pengojnë procesin e krijimit dhe parandalojnë nga manifestimi lumturinë, suksesin dhe prosperitetin. Kjo është arsyeja pse njerëzit negativë zgjedhin manipulimin, shkatërrimin, uzurpimin dhe shumë forma të tjera të pushtimit negativ.

Pasojat janë të pashmangshme

Këto qëndrime krijojnë një çekuilibër që do të kompensohet herët a vonë, pavarësisht nga ndonjë justifikim që dëshiron të japë ose veprimi i praktikuar në avantazh ose në dëm të vuajtjeve të të tjerëve. Ajo që shpesh quhet shpërblim është vetëm kthimi i asaj që është dhënë nëpërmjet zgjedhjeve, si në mendime, ndjenja ose qëndrime. Me pak fjalë: Herët a vonë, në jetë gjithçka kthehet.

Pra, edhe nëse viheni në kontakt me dhunën dhe negativitetin, duhet të angazhoheni për të jetuar jetën tuaj të përditshme me gëzim dhe lumturi. Le të jetë mirësia udhërrëfyesi juaj. Kjo do t’ju vendos në qendër të së vërtetës me thelbin tuaj të vërtetë dhe në vendin ku do të jenë të gjitha përgjigjet që prisni.

Ky është kuptimi i vërtetë i jetës, shpërblimi i të gjitha veprave tuaja të mira. Jetoni në maksimum dhe mbani mend se gjithçka kthehet në jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...