Këto janë këshillat për vrapim në ditët e ngrohta - Bota Sot
Këto janë këshillat për vrapim në ditët e ngrohta

Life style

Këto janë këshillat për vrapim në ditët e ngrohta

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 21:07
Ilustrim

Për personat që janë sportiv, temperaturat e larta mund të paraqesin problem për t’i zhvilluar aktivitetet e tyre të përditshme.

Veçanërisht për ata që dëshirojnë të vrapojnë në ambient të hapur, ekspertët kanë dhënë disa këshilla që do ta bënin vrapimin më të sigurt.

“Vetëm një rënie prej pesë për-qind e hidrimit mund të rezultojë me një rënie prej 20 për-qind të performacës”.

Prandaj, ia vlen të merren parasysh sugjerimet e mëposhtme para vrapimit ose aktiviteteve tjera sportive.

“Ekzistojnë një serë opsionesh që do t’ju ndihmojnë drejt qëllimit. Pije energjike, pemët dhe perimet, mezet e lehta. Këto do t’ju ndihmojnë që ta parandaloni dehidrimin gjatë ushtrimeve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...