La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi 500 euro në muaj nga shtëpia - Bota Sot
La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi 500 euro në muaj nga shtëpia

Life style

La punën për t’u kujdesur për fëmijët, nëna tregon se si po fiton mbi 500 euro në muaj nga shtëpia

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 11:40
Natalie Reynolds

Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj, ka zbuluar se si ka arritur të fitojë afro 560 euro në muaj nga shtëpia.

Bëhet fjalë për Natalie Reynolds, e cila jeton në Hertfordshire të Anglisë, me burrin e saj, Ollie, dhe dy vajzat Mimi, 4 vjeç dhe Sofia, 20 muajshe, njofton lajmi.net.

Ideja e saj për të fituar para arriti tek ajo gjatë një “pastrimi të shtëpisë”, kur ajo tha se zbuloi se ajo mund të bënte një pasuri duke shitur “rrëmujën e padëshiruar” të fëmijëve të saj në internet.

“Duke shitur më parë disa artikuj në eBay, unë vendosa të ‘pastrojë’ në shtëpinë time në kohën e lirë për të bërë ca para shtesë”.

Nëna 36-vjeçare kishte arritur të fitonte 500 euro nga shitjet në eBay, duke vendosur në shitje lodrat dhe sendet shtëpiake që i konsideronte si “të pavlera”.

Megjithatë, Natalie pranon se si shumë prindër, ajo ka ndonjë ndjeshmëri për lodrat e fëmijëve të saj.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...