Kjo është mosha ideale kur duhet të martoheni

Life style

Kjo është mosha ideale kur duhet të martoheni

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 00:50
Foto ilustrim

Kushti kryesor për një martesë pa divorc është mosha e nisjes së këtij udhëtimi bashkëshortor.

Këtu nuk po themi se pas kësaj fshihet gjithë suksesi, por fillimi i mbarë gjysma e punës.

Hulumtuesi Nicholas Wolfinger nga Universiteti Utah ka deklaruar se ka gjetur moshën ideale për martesë, pas një sondazhi të realizuar në një revistë amerikane.

Wolfinger, një profesor i sociologjisë në këtë universitetin Utah, tha se shanset për t’u divorcuar ishin më të vogla kur një çift ishte martuar në mes të moshës 28 dhe 32.

Shansi për t’u ndarë është më i lartë nëse martoheni më të ri, në këto moshë zgjedhja është subjektive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat