Femra bëhet më e butë kur mashkulli buzëqesh

Life style

Femra bëhet më e butë kur mashkulli buzëqesh

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 17:50
Foto ilustrim

Buzëqeshja është ilaçi për të zbutur një femër. Sipas studiuesve në Universitetin e Granadës në Spanjë, sekreti për të ëmbëlsuar femrën varet nga mashkulli.

Buzëqeshja e një mashkulli i zbut gratë. Janë bërë tri eksperimente me njerëz të ndryshëm, me në fokus këtë temë, të cilat kanë konfirmuar studimet e mëparshme.

Nëse mashkulli është figura dominuese në çift, kur reagon ndaj çdo sjelljeje të gruas me buzëqeshje, edhe gratë janë më të buta.

Studiuesit arritën në përfundimin se gratë, përballë buzëqeshjes së burrit të tyre, kanë tendencën të jenë të përulura dhe të sjellshme. Madje edhe në vendin e punës, përballë kërkesave me buzëqeshje të eprorëve apo kolegëve, femrat janë më zemërgjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat