Gjërat që burrat duan nga gratë, por që nuk i kërkojnë

Life style

Gjërat që burrat duan nga gratë, por që nuk i kërkojnë

Më: 3 mars 2021 Në ora: 14:37
Ilustrim

Shumë njerëz burra dhe gra, hyjnë në një marrëdhënie dhe ka disa gjëra që ata duan dhe u duhen, por në të vërtetë nuk ndihen rehat për t’ia thënë partnerit të tyre këtë.

Kështu që ne do të flasim për disa gjëra që burrat zakonisht dëshirojnë dhe kanë nevojë në një marrëdhënie, por nuk flasin…

Komplimente dhe vlerësim.

Është një gjë kur ndërsa filloni një marrëdhënie ku ka shumë krijime që hyjnë në marrëdhënie dhe është një tjetër pasi të filloni të harroni atë nevojë themelore për kompliment dhe vlerësim. Është vërtet e rëndësishme që djemtë të dëgjojnë nga ju se ju vlerësoni përpjekjet që ata bëjnë, sepse nganjëherë mund të jenë gjëra të thjeshta, të tilla si ndihma për të bërë pazar.

Spontanitet dhe pasion.

Ndonjëherë njerëzit mendojnë se ne flasim thjesht për dhomën e gjumit. Në të vërtetë ajo na ndihmon për të krijuar spontanitet. Dalja në takime të tilla ku djali është ai që vjen zakonisht me ide takimi ju bën që të mendoheni për të bërë diçka ndryshe. Ju shikoni se ata nuk do të pyesin, “pse nuk ju vjen një ide për takim”, por nëse e befasoni herë pas here dhe i thoni “Ne do bëjmë këtë”, kjo vlen për të dyja palët. Një gjë që ndihmon spontanitetin dhe pasionin është që ju mos ta lini veten të shkojë si një stereotip për një djalë që e dini se ai është në gjendje të mirë.

Ai dëshiron të zgjidhë problemin tuaj.

Shumë herë nëse dikush po has një problem – që mund të jetë për diçka tjetër në jetën e tyre, ata mund të futen në një situatë ku i tregojnë personit tjetër për problemet dhe ata thjesht janë duke i thënë atij problem problem problem. Tani, personi tjetër kujdeset për ty dhe kështu që ata do të jenë të prirur të dëshirojnë t’ju ndihmojnë me problemin.  Nëse nuk doni që problemi të zgjidhet, atëherë mos e thoni në një mënyrë që ta bëjë atë të mendojë se ka një problem që duhet të zgjidhet sepse prirja është që t’ju ndihmojë.

Dashuri dhe respekt.

Një gjë që nuk do ta dëgjoni shumë ka shumë të ngjarë që djali të dojë dashurinë dhe respektin tuaj. Po, ata mund të bëjnë gjëra në mënyrë që ta marrin atë dhe kjo kthehet në pikën e pasionit. Por ju nuk do të dëgjoni prej tyre, “A mund të më jepni më shumë dashuri ose respekt” ju e dini këtë lloj gjëje. Padyshim, nga ana e një djali, ne duhet të bëjmë gjëra që shkaktojnë dhe krijojnë dashuri dhe respekt, apo jo? Kështu që janë të dy palët në atë gjë, por djemtë nuk do ta kërkojnë atë. Pra, kërkoni mënyra që të mund të ndani më shumë dashuri dhe respekt. Mund të jetë të dalësh dhe të shoqërohesh me njerëz të shkëlqyer, mund të jetë vetëm të dalësh vetë sikur të gjesh diçka që mund të bësh së bashku, të tilla si shëtitje në një fundjavë në mëngjes

Interesa të ndryshme

Kjo është shumë interesante sepse ju lejohet të keni interesa të ndryshme dhe askush nuk do ta thotë domosdoshmërisht këtë. Sidoqoftë, është në rregull që të keni interesa të ndara. Ju nuk keni nevojë të bëni gjithçka së bashku gjatë gjithë kohës. Kjo është fantastike por nuk e përkeqëson marrëdhënien tuaj sepse keni gjëra për të cilat keni interesa të ndryshme ose dëshironi të kaloni kohë veç e veç.

Një djalë kurrë nuk do të thoshte, “Unë dua të kaloj kohë larg” ai mund të thotë, “Unë do të shkoj me miqtë e mi”, dhe ju e dini se një natë djemsh është në rregull.

Ai dëshiron që ju të keni sukses.

Më lejoni t’ju them këtë nga përvoja ime personale. Më pëlqen ta shoh gruan time të ketë sukses. Është një nga gjërat e mia të preferuara që dorëzon periudha e çdo gjëje në botë. Më pëlqen ta shoh të ketë sukses dhe prandaj shfrytëzoj rastin për të shpenzuar kohë në karrierën tënde, në punën tënde, në jetën tënde për gjithçka që duhet të bësh në mënyrë që të kesh sukses. Nëse do të merresh me një hobi, shko dhe bëje. Nëse keni nevojë për ndihmë, bisedoni me bashkëshortin tuaj në një mënyrë që thotë “Unë kam nevojë për ndihmën tënde”, “Unë mund të përdor këshillat tuaja se si ta trajtoj këtë situatë”.

Ndoshta ato sjellin një këndvështrim tjetër, mbase sjellin disa pika të mira, të cilat mund të jenë një mënyrë e mirë për të vepruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat