A e dini sa herë duhet larë rrogozi i tualetit?

Life style

A e dini sa herë duhet larë rrogozi i tualetit?

Më: 3 mars 2021 Në ora: 20:41
Ilustrim

Ju mund të ndryshoni peshqirët shpesh në banjë, por disa sende duket se pastrohen më rrallë se shumica.

Një prej tyre është rrogozi i banjës. Sipas hulumtimit, shumica nuk e lajnë atë aq shpesh sa duhet.

 Kjo pasi mund t’ju ​​duket se nuk ndotet shumë por në fund uji që mbledh, tërheq shumë baktere dhe mikrobe. Pra, a e dini sa shpesh duhet ta lani?

Çdo javë. Mund t’ju ​​duket shumë, por gjatë javës ai mblidh një sasi të mjaftueshme të mikrobeve që duhet të eleminohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat