Tri shenjat e zodiakut me të cilat një person i shenjës së Ujorit do të pendohej nëse do të ndahej

Life style

Tri shenjat e zodiakut me të cilat një person i shenjës së Ujorit do të pendohej nëse do të ndahej

Më: 4 mars 2021 Në ora: 12:48
Foto ilustrim

Si kërkuesi përfundimtar i lirisë së zodiakut, Ujori ka tendencë të dalë shumë mirë pas një ndarjeje.

Kjo shenjë progresive gjithmonë shikon drejt së ardhmes. Ata janë më logjikë sesa emocionalë, kështu që rrallë do t’i shihni ndonjëherë duke qarë për një ish.

Edhe kur ata janë në një marrëdhënie, bartësi i ujit të zodiakut mund të dalë pak i ftohtë dhe i shkëputur për dikë që dëshiron afeksion. Sidoqoftë, kjo shenjë fikse është besnike ndaj thelbit.

Megjithatë, ka tre shenja të zodiakut Ujori me siguri do të pendohet që u nda me ta:

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dashi dhe Ujori janë dy shenja me energji të lartë që kombinohen shumë mirë me njëri-tjetrin. Kur janë bashkë, janë të pandalshëm. Sipas Robyn, zjarri i Dashit do të ndezë një ndjenjë pasioni te Ujori, dhe Dashi do të vlerësojë se sa unik dhe mendje hapur është Ujori. Ka shumë argëtim dhe emocion në këtë çiftim.

Sidoqoftë, ky kombinim mund të digjet përfundimisht, duke e lënë secilin partner të ndihet emocionalisht i zbrazët. Stili i konfrontimit të Dashit mund të jetë paksa shumë për Ujorin zakonisht të ftohtë dhe të mbledhur. “Kjo mund të jetë një marrëdhënie e vështirë në fund të fundit, por është një lidhje për të cilën të dy do të pendohen që u larguan”, thotë Robyn.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi është i gjithë pasion, intensitet dhe emocion, ndërsa Ujori është në anën më logjike dhe jo emocionale. Sidoqoftë, ekziston një tërheqje e fortë dhe e fuqishme midis këtyre të dyve, dhe asnjëri nuk do të jetë në gjendje të harrojë tjetrin. “Kjo marrëdhënie mund të ndërtohet rreth fundit në lirinë seksuale”, thotë Robyn. “Secili do të inkurajojë tjetrin të zhyten në pjesë të pashkelura të vetvetes në një partneritet mbështetës dhe mbrojtës”.

Sidoqoftë, Akrepët kanë një tendencë të bëhen posesivë, ndërsa Ujori duhet të jetë i lirë nga kufijtë. Kjo marrëdhënie mund të jetë një “fushë beteje ose një mrekulli magjike”, në varësi të asaj se sa fleksibël zgjedh secili partner. Pavarësisht, Ujori gjithmonë do ta gjejë veten duke menduar “po sikur”.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Ujori dhe Shigjetari mund të jenë një nga kombinimet dinamike në zodiak. Ata janë shumë të ngjashëm në kuptimin që ata janë adhurues të lirisë që dëshirojnë pavarësinë. Shigjetari është gjithnjë i gatshëm për një aventurë, ndërsa Ujori është i hapur të provojë çdo gjë një herë.

Megjithëse këta të dy i kuptojnë nevojat e njëri-tjetrit, ata priren të kenë qëllime dhe ëndrra shumë të ndryshme. Në një moment, rrugët e tyre mund të ndryshojnë. “Me nivele të barabarta kokëfortësie, këta të dy do të përplasen me kokë”, thotë Robyn. Megjithëse bartësi i ujit është mendje hapur dhe pranues, nevoja e Shigjetarit për aventurë mund të duket paksa e papjekur për një Ujor që dëshiron të bëhet serioz. Edhe kështu, Ujori dhe Shigjetari janë shokë shpirti . Shokët e vërtetë të shpirtit janë të vështirë të lihen të lirë, madje edhe për një Ujor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat