Nuk keni shumë kohë për ushtrime, mundohuni të gjeni 10 minuta në ditë

Life style

Nuk keni shumë kohë për ushtrime, mundohuni të gjeni 10 minuta në ditë

Më: 23 mars 2021 Në ora: 07:27
Foto ilustrim

Por cilado qoftë arsyeja juaj, prapë rekomandohet që të rriturit nga mosha 19 dhe 64 duhet të bëjnë të paktën 150 minuta ushtrime me pauza ose 75 minuta të ushtrimeve intensive në javë.

Nëse është çështje kohe, parash apo motivi, të gjitha mund të kalohen lirshëm nëse mundohemi të bëjmë vetëm 10 minuta ushtrime çdo ditë.

Por cilado qoftë arsyeja juaj, prapë rekomandohet që të rriturit nga mosha 19 dhe 64 duhet të bëjnë të paktën 150 minuta ushtrime me pauza ose 75 minuta të ushtrimeve intensive në javë.

Studimet tregojnë se ju mund të bëni edhe më pak se kaq ushtrime gjatë javës dhe prapë të mbani trupin tuaj më shëndetshëm se sa të mos ushtroni fare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat