Për të ”ndezur” jetën tuaj seksuale, ja çfarë duhet të bëni

Life style

Për të ”ndezur” jetën tuaj seksuale, ja çfarë duhet të bëni

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 22:15
Foto ilustrim

Të biesh në dashuri është pjesa më e lehtë, por të mbashë zjarrin e romancës herë pas here mund edhe të jetë e vështirë.

E për ta arritur këtë ju duhet të përpiqeni të lidheni me partnerin tuaj seksualisht dhe kjo mund të arrihet nëse kuptoni gjuhën e tyre të dashurisë.

Moskuptimi i gjuhës së dashurisë mund të bëjë partnerin apo partneren tuaj të ndjehen sikur nuk po tregoni dashuri, edhe nëse po e bëni në mënyra të ndryshme.

Është e rëndësishme të mendoni për këto gjëra në jetën e përditshme, por gjithashtu mund t’i merrni këto mendime edhe në dhomën e gjumit dhe duke që të dy të ndiheni më të kënaqur kur bëhet fjalë për seks.

Fjalët pohuese

Nëse kjo është gjuha e dashurisë së partnerit tuaj, duhet të futeni në komunikim serioz gjatë seksit.

Bisedat e ndyra mund të jenë të shkëlqyera për një partner që gëzon fjalët e pohuese.

Kohë produktive

Për ata që e pëlqejnë këtë gjuhë dashurie, seksi mund të duhet të jetë një çështje më e ngadaltë.

Njerëzit të cilët e vlerësojnë kohën cilësore zakonisht preferojnë një ndërtim të ngadaltë të marrëdhënies.

Më mirë akoma, vendosni kohë për të kaluar gjithë mbrëmjen së bashku, duke krijuar romancën para se të bini në shtrat së bashku.

Prekja fizike

Seksi, sigurisht, është mjaft i rëndësishëm për njerëzit që e pëlqejnë këtë gjuhë të dashurisë.

Por, për ta ndihmuar partnerin tuaj me të vërtetë ta shijojë, përforconi kontaktin lëkurën me lëkurë.

Përqendrohuni në përkëdheljen e shpinës, ledhatimin e trupit dhe puthjen e tyre.

Dhurimi i dhuratave

Kur bëhet fjalë për seks, njerëzit që pëlqejnë dhuratat dhe nganjëherë ato mund të jetë e dobishme edhe në dhomën e gjumit.

Mbani dhurata të vogla, por të shpeshta, duke siguruar që të provoni shumë gjëra të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat