Do të jeni më të kënaqur, më të përmbushur: Qe përse e hëna është një ditë ideale për të bërë dashuri

Life style

Do të jeni më të kënaqur, më të përmbushur: Qe përse e hëna është një ditë ideale për të bërë dashuri

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 07:16
Ilustrim

E hëna mund të jetë dita më pak e popullarizuar e javës për ju – dita kur shumica e njerëzve fillojnë javën e punës – por nuk ka pse të jetë dita më e keqe fare!

Pyeteni veten pse?

Lojërat e dashurisë janë argëtuese për të gjithë dhe nuk ka asnjë arsye të keqe pse e hëna të mos jetë një ditë në rutinën tuaj të dashurisë kur bëni dashuri, transmeton Telegrafi.

Meqenëse rutina na jep siguri – qoftë ditore, javore apo mujore – është veçanërisht e rëndësishme të kemi një rutinë dashurie që na jep argëtim, pasion dhe erotizëm.

Një sondazh tregoi se 45% e njerëzve seksualisht aktivë kanë planifikuar seks të hënën, dhe doli të ishte një vendim fantastik.

Përse orari i bërjes dashuri ka përfitimin e vet?

Kur java fillon me një ditë “të fiksuar” me aktivitete seksuale, ju ndiheni më të lehtësuar, më të dëshirueshëm, më të kënaqur dhe më të relaksuar; përveç kësaj, sipas asaj që kanë thënë ata, jeta dhe përditshmëria e tyre u është më e plotësuar.

Është e hënë, çfarë prisni?!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat