10 rrenat e disave për mënyrën se si i kanë kaluar pushimet - Bota Sot
10 rrenat e disave për mënyrën se si i kanë kaluar pushimet

Life style

10 rrenat e disave për mënyrën se si i kanë kaluar pushimet

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 15:54
Ilustrim

Pushimet [verore] janë vërtet pjesa më e rëndësishme e vitit për shumëkënd, sidomos për ata që janë në marrëdhënie pune dhe rraskapiten pesë ditë në javë duke punuar.

Sa shpresojmë aq edhe sigurohemi që ato ditë pushimi të vemi në një vend të bukur, të ngrohtë dhe miqësor dhe të përkujdesemi që secili moment të përjetohet me kënaqësi.

Por shpesh nuk ndodh kështu, dhe disa nga ne detyrohemi që të gënjejmë apo t’i zbukurojmë eksperiencat tona gjatë pushimit.

Sipas një artikulli të publikuar në gazetën britanike Metro, më poshtë i keni dhjetë gjërat për të cilat njerëzit gënjenjnë kur shkojnë në pushime:

1.Standardi i hotelit

2.Restorantet – cilësia e ushqimit

3.Romancat apo aferat gjatë pushimit

4.Moti

5.Alkooli i konsumuar

6.Jeta e natës

7.Numri i vendeve të vizituara

8.Njerëzit e famshëm që i kanë parë

9.Përfshirja në kulturën lokale të vendit që e kanë vizituar

10.Shuma e parave që i kanë harxhuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera