Vdes për shkak të gabimit të “doktor bam-bam” - Bota Sot
Vdes për shkak të gabimit të “doktor bam-bam”

Life style

Vdes për shkak të gabimit të “doktor bam-bam”

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 22:13
Ilustrim

Prokuroria braziliane ngriti padi kundër një kirurgu të plastikës për vdekjen e një pacienteje.

Denis Cesar Baros Furtado, i njohur si "Doktor bam-bam", u arrestua në Rio de Janeiro, raporton AP. Bashkë me të akuza janë ngritur kundër nënës dhe të dashurës së tij. 

Policia njoftoi se Furtado kishte kryer një operacion për rritjen e gjinjve, pas të cilës pacientja, ishte ankuar për dhimbje. 

Disa orë pas dërgimit në spital,  menaxheria e një banke braziliane kishte ndërruar jetë.

Prokuroria vlerësoi se Furtado kishte kryer “një manovër të rrezikshme”, duke i dhënë pacientes një injeksion me dozë më të madhe se sa lejohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...