Në Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona - Bota Sot
Në Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona

Maqedonia

Në Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona

Më: 20 prill 2019 Në ora: 18:57
Foto ilustrim

Në Komunën e Dibrës dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona

Sipas kryetares së Komisionit zgjedhor lokal, Elmira Bakalli, në Dibër kanë votuar 30 persona.

“Kanë votuar 30 persona të sëmurë. Është dashur që të votojnë 33, por tre persona tjerë nuk janë gjetur në adresën e paralajmëruar. Materialet votuese janë shpërndarë pa probleme dhe presim që edhe dita e nesërme të kaloj mirë”, tha Bakalli.

Në Komnën e Dibrës nesër përveç zgjedhjeve presidenciale qytetarët do të votojnë edhe për kryetarin e ri të komunës.

Ndërsa në Komunën Qendra Zhupa, kërkesë kishte parashtrua vetëm një person që të drejtën e votës ta shfrytëzoj nga shtëpia e tij, i cili edhe e ka realizuar. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...