Padi penale për Ljupço Palevskin, për përgjim të paligjshëm - Bota Sot
Padi penale për Ljupço Palevskin, për përgjim të paligjshëm

Maqedonia

Padi penale për Ljupço Palevskin, për përgjim të paligjshëm

Më: 21 maj 2019 Në ora: 13:05
Ljupço Palevski

Ministria për Punë të Brendshme ka ngritur padi penale kundër katër personave: L.P. (55) nga Tetova, G.N. (49) nga Prilepi, T.M. (44) nga Manastiri dhe G.T. (51) nga Prilepi për shkak të dyshimit të kryerjes së veprës penale “Përgjim i paligjshëm dhe incizim i zërit” që është e dënueshme në bazë të Nenit 151 Paragrafi 2 nga Kodi penal i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...