Prespa goditet nga moti i keq, rrëzohen pullaze - Bota Sot
Prespa goditet nga moti i keq, rrëzohen pullaze

Maqedonia

Prespa goditet nga moti i keq, rrëzohen pullaze

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 22:38
Pamje nga vendi i ngjarjes

Moti me shi dhe stuhi ka përfshirë një pjesë të madhe të vendit.

Në rajonin e Prespës është janë regjistruar edhe dëme materiale.

Janë rrëzuar çati dhe drunj dhe janë prishur kulturat bujqësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...