Moti në Maqedoninë e Veriut gjatë ditës së nesërme - Bota Sot
Moti në Maqedoninë e Veriut gjatë ditës së nesërme

Maqedonia

Moti në Maqedoninë e Veriut gjatë ditës së nesërme

Më: 27 korrik 2019 Në ora: 19:53
Ilustrim

Moti nesër do të jetë me diell me vranësira të vogla, ndërsa gjatë orëve të pasdites në rajonet malore do të ketë rritje të vranësirave dhe mot jostabil me reshje të shiut dhe stuhi.

Temperaturat minimale do të jenë në intervalin nga 14 deri 21 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale nga 30 deri 38 gradë celsius.

Moti në Shkup do të jetë kryesisht me diell, gjatë ditës me temperatura të larta, por gjatë pasdites për një periudhë të shkurtër moti do të jetë jostabil me reshje të shiut dhe me stuhi. Temperatura maksimale pritet të arrijë deri 35 gradë celsius.

Gjatë ditës së hënë moti pritet të jetë më i freskët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat