Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së - Bota Sot
Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së

Maqedonia

Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 22:59
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në lëndën e re “Pacienti”.

Bujar Osmani thotë se në karrierën e tij profesionale edhe si ministër i Shëndetësisë edhe tani, ka punuar sipas ligji dhe në interes të qytetarëve, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Hetimet e nisura i konsideroj si normale, korrekte dhe detyrë profesionale e Prokurorisë dhe në këtë drejtim jam në dispozicion të PSP-së dhe në çdo organi të drejtësisë në vend, për të bashkëpunuar në interes të identifikimit të gjithë gjendjes faktike. Dua të potencoj se nuk kam çfarë të fsheh, përkundrazi pres hetim të shpejtë dhe efikas me qëllim që të vërtetohet e vërteta – se unë nuk kam ndikuar, nuk kam mundur të ndikoj, e as nuk kam qenë i njohur me keqpërdorimin eventual, gjithsesi nëse ai ekziston”, shkruan Osmani në reagim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...