Agim Bahtiri ka pritur në takim ambasadoren e Holandës, Gerrie Willems

Mitrovica

Agim Bahtiri ka pritur në takim ambasadoren e Holandës, Gerrie Willems

Nga: A.SH Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 20:32
Gerrie Willems dhe Agim Bahtiri

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahirti ka pritur në takim ambasadoren e Holandës, Gerrie Willems.

Ai tregoi se ambasadoren Willems, e njoftoi për situatën e përgjithshme në qytetin e Mitrovicës.

Postimi i plotë:

Sot, kam pritur në një takim pune ambasadoren e Holandës në Prishtinë, zonjën Gerrie Willems, me një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Holandës, ku i njoftova me situatën e përgjithshme në qytetin e Mitrovicës.

Duke qenë shtetas i Holandës për shkak se kam jetuar për më shumë se dy dekada atje, gjithmonë me ambasadën holandeze kemi pasur bashkëpunim të shkelqyeshëm dhe kështu do të vazhdojë edhe më tutje.

AB

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat