Vdes nga koronavirusi profesori universitar

Mitrovica

Vdes nga koronavirusi profesori universitar

Më: 12 dhjetor 2020 Në ora: 12:58
Ibrahim Bala

Mitrovica gjatë ditës ka marrë dy lajme të hidhura vetëm sot.

Në mëngjes u raportua se kishe ndërruar jetë, profesori Ibrahim Bala. Mirëpo nuk shkojë shumë kohë, qytetarët mitrovicas morën lajmin tjetër të hidhur, spse u shua edhe një profesor universitar.

Profesori i Fakultetit të Gjeoshkencave në Universitetin e Mitrovicës “Isa Boletini, Mursel Rama ka ndërruar jetë, ndërsa raportohet se i njejti kishte qenë edhe me COVID.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur kolegë të tij, duke vlerësuar shumë lart veprimtarinë dhe punën e të ndjerit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat