Operacion i rrallë kryhet në Spitalin e Mitrovicës

Mitrovica

Operacion i rrallë kryhet në Spitalin e Mitrovicës

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 16:03
Operacion i rrallë kryhet në Spitalin e Mitrovicës

Në Repartin e Kirurgjisë të Spitalit të Përgjithshëm të Mitrovicës, një ekip mjekësh, i përbërë nga kirurgë dhe gjinekologë, kanë kryer me sukses një operacion të rrallë.

Pacientit të moshes 65 vjeçare, mjekët ia kanë larguar një masë tumorale me peshë rreth 15 kg  në vendin e ngjitjes sëe zorrëve për muri të barkut.

Nga Spitali i Mitrovicës tregojnë se gjendja shëndetësore e pacientit është stabile, nën përcjellje të vazhdueshme të mjekëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat