Vdes profesori i njohur nga Mitrovica

Mitrovica

Vdes profesori i njohur nga Mitrovica

Më: 9 prill 2021 Në ora: 15:57
Rasim Ujkani

Në moshën 66 vjeçare ka ndërruar jetë profesori i njohur mitrovicas, Rasim Ujkani, nga Vinarci i Poshtëm.

Profesori Ujkani ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për arsimin mitrovicas, në kohë të vështira e të mira duke shkolluar shumë gjenerata në cilësi të profesorit në Shkollën e Mesme Ekonomike “Hasan Prishtina” në Mitrovicë.

Ai për shumë vite shërbeu në pozitën e drejtorit në Shkollën Fillore “Harun Beka” në Vinarc të Poshtëm.

Ujkani la pas vetes gruan dhe katër fëmijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat