Këta janë kandidatët e VV-së për Asamble Komunale në Vushtrri - Bota Sot
Këta janë kandidatët e VV-së për Asamble Komunale në Vushtrri

Mitrovica

Këta janë kandidatët e VV-së për Asamble Komunale në Vushtrri

Më: 27 gusht 2017 Në ora: 17:51
Lëvizja Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje, ka zyrtarizuar kandidatët për Kuvendin Komunal në Vushtrri.

Kështu ka bërë të ditur nënkryetarja e partisë, Aida Dërguti e cila thotë se ky ekip i njerëzve përfaqëson vizion, dije e guxim për ndryshim.

Ndërsa siç është bërë e ditur edhe ditë më parë, kandidat për kryetar të Vushtrrisë nga Lëvizja Vetëvendosje është Besim Muzaqi.

Ja lista

1. Ali Jonuzi – Veteran dhe Invalid i Luftës së UÇK-së

2. Bahrije Ademi – Mjeke, specializante në Radiologji 

3. Egzon Bajraktari – Dr. Sci. Arkitekturë

4. Fjolla Ujkani – Bachelor Shkenca Politike

5. Gresa Muli – Studente e nivelit Master në Ekonomi 

6. Naim Bunjaku – Kamerman dhe absolvent në Histori 

7. Faton Shabani – Gazetar 

8. Floriana Musiqi – Mr. në Ekonomi

9. Burim Galica – Mr. në Telekomunikacion dhe Kompjuterë 

10. Mehdi Bejtullahu – Teknik i ndërtimit të lartë 

11. Fatmire Cecelia – Edukatore 

12. Sedat Rashica – Inxhinier i Trafikut rrugor dhe Transportit 

13. Liridon Xhafa – Student i nivelit Master në Ekonomi

14. Nyrten Çerkezi Gjyshinca – Historiane 

15. Patriot Pllana – Ekonomist 

16. Kenan Maxhuni – Student i nivelit Master në Biologji

17. Antigona Hasani – Bachelor në Gjeografi dhe Edukatë qytetare

18. Fitore Elezi – Bachelor në Juridik 

19. Hysen Ademi – professor i Edukatës fizike 

20. Egzona Pantina – Studente e nivelit Master në Telekomunikacion 

21. Besnik Rashani – Jurist

22. Refik Maloku – Profesor i Matematikës 

23. Laureta Zeqiri – Studente e nivelit Master në Sociologji 

24. Miran Halili – Inxhinier i Makinerisë

25. Shpejtim Morina – Mr. në Juridik 

26. Laura Mehmeti – Studente në Juridik 

27. Alban Krasniqi – Mr. në Menaxhment 

28. Myrvete Hetemi – Bachelor në Shkenca Sociale 

29. Besart Duraku – Ekonomist 

30. Vjollca Haziri – Studente në Mjekësi dhe Biologji-Ekologji 

31. Merita Kutllovci Hoxha – Bachelor në Administratë Publike

32. Hava Krasniqi – Mr. në Sociologji 

33. Qëndrim Zejnullahu – Student i nivelit Master në Gjuhë Angleze 

34. Mehmet Selaci (Meki) - Student i nivelit Master në Politika të BE-së

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat