Bahtiri i vendosur: Ura mbi Ibër hapet me koncert të Shakirës - Bota Sot
Bahtiri i vendosur: Ura mbi Ibër hapet me koncert të Shakirës

Mitrovica

Bahtiri i vendosur: Ura mbi Ibër hapet me koncert të Shakirës

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 21:39
Shakira dhe Agim Bahtiri

Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës së Jugut, ka deklaruar se Shakira, këngëtare e famshme botërore do të vijë dhe të përformojë në ceremoninë e hapjes së urës mbi Ibër dhe ura do ta mbaj emrin e saj.

Në IMAZH, ai ka thënë se ajo do ta bëjë këtë me gjithë dëshirë dhe se nuk do të ketë nevojë të paguhet, pasi që do të vijë për ta promovuar paqen.

Duke folur për hapjen ë kësaj ure, ai ka ripërsëritur se kushti i Goran Rakiqit, për ndryshim të kufijve kadastral me hapje të urës, nuk do të merret parasysh, dhe po pret që obligimi për hapjen e urës të zbatohet.

Ai ka ftuar kryeministrin e vendit, që në vend që ta qortojë atë, kritika t’i japë Goran Rakiqit dhe të bëjë presin të bashkësia ndërkombëtare që ura të hapet.

Bahtiri ka folur edhe për zhvillimet politike, duke thënë se zgjedhje të parakohshme nuk do të ketë, pasi që sipas tij asnjë parti politike nuk është në pozitë që të kërkojë zgjedhje, dhe krejt deklarimet për këtë punë ai i ka quajtur të kota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...