“Adem Jashari” edhe në Mitrovicë - Bota Sot
“Adem Jashari” edhe në Mitrovicë

Mitrovica

“Adem Jashari” edhe në Mitrovicë

Më: 25 tetor 2018 Në ora: 13:20
Foto

Pas propozimit të Donjet Bislimit nga Partia Demokratike të Kosovës dhe debatit të ashpër, megjithatë, Asambleja komunale në Mitrovicë, e aprovoi dhe dërgoi për realizim kërkesën për ngritjen e shtatores së Adem Jasharit në Mitrovicë.

Kështu, Mitrovica do të bëhet qyteti i radhës me shtatoren e Komandantit legjendar, Adem Jashari.

Bislimi deklaroi se kjo është ditë e madhe sepse, edhe Mitrovica i bashkohet qyteteve që do të stolisen me shtatoren e Komandantit legjendar Adem Jashari, mesazh i lirisë ndër breza.

Bislimi ka shkruar në rrjetin social si vijon:

“Pas një debati të ashpër, arritëm që përfundimisht të miratojmë propozimin tonë si rekomandim drejtuar ekzekutivit të Komunës, që sa më shpejt të jetë e mundur të vendoset shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari në Mitrovicë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...