FSK jep detaje për bombën në shtëpinë e pjesëtarit të saj në Mitrovicë - Bota Sot
FSK jep detaje për bombën në shtëpinë e pjesëtarit të saj në Mitrovicë

Mitrovica

FSK jep detaje për bombën në shtëpinë e pjesëtarit të saj në Mitrovicë

Nga: A.M. Më: 28 tetor 2018 Në ora: 10:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Një mjet shpërthyes është gjetur në oborrin e pjesëtarit të FSK-së në veriun e Mitrovicës.

Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi  i MFSK-së, Ibrahim Shala.

Ai ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur në Lagjen e Boshnjakëve.

“Është gjetur një mjet i pashpërthyer në oborrin e pjesëtarit të FSK-së në Lagjen e Boshnjakëve. Mjeti është larguar ndërkaq që hetimet rreth saj po vazhdojnë”, ka thënë Shala.

Detaje të tjera ende nuk dihen.

***

Në oborrin e një shtëpie në lagjen “Bosna” në veri të Mitrovicës është zbuluar një bombë e montuar.

Siç mëson gazeta “Bota sot”, ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 :30 të mesnatës së mbrëmshme.

Bomba ishte e montuar në një pemë afër shtëpisë, e cila është e banuar nga shqiptarë.

Polica e Kosovës dhe Njësia speciale kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe kanë arritur që ta largojnë me sukses.

Mësohet se nuk ka të lënduar apo dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...