Ky telefon nuk mund të hakohet ose përgjohet - Bota Sot
Ky telefon nuk mund të hakohet ose përgjohet

Mobile

Ky telefon nuk mund të hakohet ose përgjohet

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 16:19
Ilustrim

Kompania shpjegoi se sistemi operativ i kohës reale të prodhimit të tij ishte instaluar në pajisje, transmeton Gazeta e Re.

“Nuk mund të flasim për detaje teknike, sepse informacioni është i fshehtë. Falë aplikimit të zgjidhjeve teknike dhe teknologjisë së grupit Avtomatika, pajisja është e pamundur të hakohet dhe të përgjohet”, porosit kompania.

Çmimi i një pajisje kushton rreth 85 mijë rubla. Një person privat nuk mund ta blejë telefonin, por vetëm ligjërisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...