Harrojeni iPhone 12 – iPhone 13 mund të ketë një “ndryshim të madh” në kamerë

Mobile

Harrojeni iPhone 12 – iPhone 13 mund të ketë një “ndryshim të madh” në kamerë

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 15:42
iPhone i ardhshëm

iPhone juaj i ardhshëm mund të ketë një kamerë më të madhe.

iPhone 12 i kësaj vjeshte pritet të ofrojë një azhurnim të kamerës, veçanërisht në formën e skanerëve LiDAR që thuhet se do të shfaqen në modelet më të larta të Pro.

Sipas një raporti të Digitimes (përmes MacRumors), kamerat e ardhshme të iPhone mund të kenë pllaka qarku polimer (LCP) që do të lejonin transmetimin e imazheve me shpejtësi edhe më të larta.

Kjo mund të jetë një ndihmë veçanërisht e madhe për të bërë gjëra të tilla si transmetimi i drejtpërdrejtë i videos.

Kështu që është e mundur që iPhone 13 ose një iPhone i ardhshëm të mund të përpunojë imazhe edhe më shpejt për transmetim në Twitch ose për të parë shfaqje të Apple.

iPhone 12 pritet të shfaqë teknologjinë mmWave 5G në modelet iPhone 12 Pro dhe Pro Max, megjithëse është e paqartë nëse këto pllaka qarku (LCP) do të implementohen në telefonat e këtij viti.

Edhe pa përpunim të imazhit me shpejtësi të lartë, iPhone 12 po formon një azhurnim të dukshëm të kamerës.

Karakteristikat e përfolura përfshijnë një lente të re me 7 pjesë për kamerën kryesore, e cila duhet të rezultojë në cilësi më të mirë të përgjithshme.

Pro dhe Pro Max pritet të pajisen me tre lente përveç skanerit LiDAR që pamë në iPad Pro të këtij viti, i cili lejon një ndjeshmëri të përparuar për aplikacionet AR.

iPhone 12 pritet të lëshohet këtë vjeshtë në katër modele, me një çmim fillestar prej rreth 649 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat