Sa kushton riparimi i ekranit OLED – të mbrojtur nga qeramika – të iPhone 12?

Mobile

Sa kushton riparimi i ekranit OLED – të mbrojtur nga qeramika – të iPhone 12?

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 12:29
iPhone 12

Apple ka njoftuar se sa do të fillojë riparimin për ekranet e iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të ri.

Për iPhone 12 Pro, çmimi i riparimit të ekranit prej 279 $ është i pandryshuar në krahasim me iPhone 11 Pro vitin e kaluar, pavarësisht përdorimit të xhamit të ri të qeramikës.

Sidoqoftë, kostoja prej 279 dollarë për riparimin e ekranit bazë të iPhone 12 është rritur me 80 dollarë krahasuar me iPhone 11 dhe kostoja e riparimit të “dëmtimeve të tjera” është rritur me 50 dollarë në 449 dollarë.

Çmimet e riparimit për iPhone 12 Pro Max dhe 12 Mini ende nuk janë njoftuar.

Për iPhone 12, kjo është një rritje e konsiderueshme e çmimit krahasuar me 199 dollarë që do të paguani për të riparuar ekranin e iPhone 11, dhe kjo ka të ngjarë sepse tani ka një ekran OLED, e jo një ekran LCD.

Kostoja për të riparuar iPhone 12 Pro është 549 dollarë, e cila është e pandryshuar nga iPhone 11 Pro.

Sidoqoftë, iPhone 12 tani kushton 449 dollarë, krahasuar me 399 dollarë për të riparuar iPhone 11. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat